GSM-SUPPORT Strona w języku polskim Page in english language
SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ REGULAMIN SKLEPU ZAKUPY NA RATY KONTAKT
Akcesoria GSM - Szukaj

Motorola ASIM Emulator v3.1

Generalnie rzecz biorąc program ASIM do motoroli jest przydatny tylko do dwóch rzeczy. Usunięcia blokady simlock w starszych modelach (do d160) i aktywacji menu testowego (wszystkie modele za wyjątkiem serii Patriot)

Programy do pobrania:
Motorola ASIM Emulator 3.1

Aby skorzystać z programu należy przygotować emulator karty sim podłączany do komputera PC (załączony również w zestawie Uniwersalny Box 4.0) oraz program ASIM SIM CARD EMULATOR.
Program startuje standardowo z comu pierwszego i nie polecam zmieniania go na inny - jest to operacja żmudna i prawie zawsze kończy się fiaskiem.

Po uruchomieniu programu ukazuje nam się okno główne.Aby uruchomić z niego menu testowe telefonu należy w menu FILE uruchomić komendę LOAD SIM, ukaże nam się okienko dialogowedo którego wpisujemy nazwę pliku sim.dat. Niniejszy plik znajduje się w archiwum zip programu i przy rozpakowaniu go na dysk twardy jest automatycznie kopiowany w odpowiednie miejsce na dysku.
Jeżeli załadowany plik znajdzie się w buforze programu zostaniemy o tym poinformowani odpowiednim komunikatemPrzechodzimy do menu EMULATOR i uruchamiamy RUN AUTOprogram przechodzi w stan oczekiwania na włączenie telefonuUruchamiamy telefon

Program informuje nas o wykryciu telefonuPrzez następne kilka sekund będzie ładował kolejne program do aparatu. O zakończeniu operacji zostaniemy poinformowani komunikatem READY.

Teraz możemy nacisnąć przycisk # i trzymając go przez 3 sek. Czekamy aż wyświetli nam się na ekranie telefonu menu TEST
Jego najważniejsze funkcje to:
19# - wersja oprogramowania
58# - wyświetla kod aparatu
59# - wyświetla kod zabezpieczający
580000# - zmienia kod aparatu na 0000
59000000# - zmienia kod zabezpieczający na 000000

Przejdźmy do zdjęcia blokady simlock
Generalnie zdjęcie blokady simlock odbywa się dokładnie w ten sam sposób. Jedyna różnica polega na zmianie pliku sim.dat na plik clone.dat
Cała reszta operacji ładowania ramek jest dokładnie taka sama. Po załadowaniu pliku do telefonu na wyświetlaczu pokazuje się napis CLONE, aby usunąć blokadę należy z klawiatury telefonu kolejno wstukać kombinację 03# Telefon wyświetli komunikat WAIT po jego zniknięciu blokada sim lock jest już usunięta. Niestety ten prosty i tani sposób na usunięcie blokady działa tylko do modelu serii 160. Testy przeprowadzane na wyższych modelach takich, jak 520 czy 3688 zakończyły się niepowodzeniem.

Wszystkie potrzebne komponenty są dostępne w GSM SUPPORT

Pamiętaj opisana tutaj technologia była przez nas testowana, lecz ty robisz wszystko na własną odpowiedzialność. Wszelkie operacje z oprogramowaniem mogą się zakończyć trwałym i nieodwracalnym uszkodzeniem telefonu.
POLUB NAS NA FACEBOOKU!
LOGOWANIE KLIENTA
E-mail:  
Hasło:
Przypomnij hasło
Każdy zarejestrowany klient otrzymuje rabat 2% !
Zarejestruj się
Jesteś
niezalogowany
NOWOŚCI
Raport Samsung na podstawie IMEI
Analiza i odzyskanie danych na podstawie pliku/danych dostarczonych przez klienta
Kabel USB serwisowy UFS JAF HWK Cyclone MT-Box Nokia 105-2 RM-1134/RM-1133
Sprawdzenie iCloud w iPhone na podstawie IMEI GSX CHECK
Zdjęcie blokady EFI w MacBook Air / Pro
wszystkie >>
ŚLEDŹ ZAMÓWIENIE
Kod:

SUBSKRYPCJA
Mail:

Usuń :


R E K L A M A
TMAX Box
TMAX Box
89.00 PLN
KARTY KREDYTOWE
Autoryzacja kart odbywa się za pomocą systemu eCard - www.ecard.pl oraz PayU
eCard PayU

Akceptujemy płatności Visa i Mastercard
Visa MasterCard Maestro
PARTNERZY
 
Akcesoria GSM


Simlock SIMLOCK